Κυριακή 6 Ιανουαρίου 2013

MEΓΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ ΣΥΝΕΤΡΙΨΕ ΜE 1 - 5 ΤΗΝ ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ

Με το δεξι  μπηκε η ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ στο 2013. Με εμφανιση σπουδεα  επιβληθηκε εκτος εδρας της Θυελλας Κορυδαλου.  ME  SKOR 1 - 5 . Απο το πρωτο λεπτο του αγωνα κυριαρχησε  πληρως στον αγωνιστικο χωρο ,Δειχνοντας πιος θα ειναι τοαφεντικο  της συναντησης.Οι παιχτες του Γιαννη Μωυσιαδη δεν αφησαν αποτην πρωτο λεπτα περιθωρια αντιδρασης  στην γηπεδουχο ομαδα.Στο 5 κιολας σουτ εξ επαφης   του Κατικαριδη  εφυγε  λιγο πανω απ τ οριζοντιο δοκαρι τουΣισαμοπουλου. Στο 21 ο Γιωργιζας  με κεφαλια  ανοιξε  το σκορ για την ομαδα της  Νικαιας,στο 32 σουτ  του Μαυρακη  και η μπαλα βρήκε  στο καθετοδοκαρι του τερματοφυλακα  της Θυελλας και αμεσως  μετα στο 34  μετα  αποαδρανεια  της  αμυνας  των Νικαιωτων που εκμεταλλευθηκε  ο Ζισι  που πλασαρωντας τον Μακρη  φερνει  το παιχνιδι στα  ισια.Αρχισε να ανεβάζει κι αλο στροφές   η ομάδα της Νικαιας  και  στο  43  ο Κατικαριδης  με κεφαλια έστειλε  την μπαλα στα  διχτυα   του Σισαμοπουλου   για  δευτερη φορα.Σκορ που έκλεισε  και το πρωτο  ημίχρονο. Στην επαναληψη  η Νικαια  ητανκαταιγιστική. Στο  47  παλι με κεφαλια  ο Γιωργιζας   ανεβαζει το  σκορ  στο  3 - 1. στο επομενο  λεπτο  ο Χρηστου  πηρε  το οπλο του και με αλα 2 γκολ  εναμε σουτ στο 48  και  κεφαλια στο 66  εδωσε διαστάσεις  θριάμβου  στην ομαδατου ακολούθησε κρεσέντο  χαμενων ευκαιριών  απο τους  επιθετικούς  μεαποκορύφωμά το δοκαρι του Γερολυμου στο 83.. Θα πρεπει  να αναφέρουμε καιενα δοκαρι  που είχε η ομαδα  της  Θύελλας  σε απ ευθείας εκτέλεσηφάουλ.Απο την ομαδα  της  Νικαιας  δεν υπήρξαν υστερησαντεςποδοσφαιριστες. Αλλα! θα πρεπει  να πουμε οτι οι Χρηστου  Γιωργιζας  εκαναν το κατι παραπανω!!!!!. για  την ομαδα  της ΘΥΕΛΛΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥαγωνίστηκαν οι  Σισαμοπουλος,  Τζουμαι, Μαυροΐδης, Καλογεροπουλος,Δροσος,Ζισι, Λαζι, Ρουκα, Θωμας,(65Σερβος), Καρακασιδης,Σωτηριου. για την ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ οι  Μακρης, Σπηλιος,Γερολυμος,Γιαννουκαρης(65Κατσαρης) Γιωργιζας.Μωυσιαδης,Καλογηρου,Μαυρακης,(55Μουρτζης)Χρηστου. Κατικαριδης,(65Τζανης)  Διαιτητες  Ορφανος. Μαρινακης. Συρρος πολυ καλοι..